Blog

28lip, 15
Kulinaria francuskie.

Doskonale pamiętam, kiedy i od kogo je dostałam. Jeszcze raz serdeczne dzięki. Są jedną z książek, które zabrałabym na bezludną wyspę (swoją drogą to zdaje się, że w moim bagażu znalazłyby się jedynie kolejne lektury widząc stos pozycji do zapakowania na wyjazd wakacyjny). Niniejszym dziękuję również mojemu Tacie oraz Siostrze za ofiarne ich ratowanie po pęknięciu rury w domu i suszenie suszarką strona po stronie w czasie mojej nieobecności. Naprawdę doceniam bo dzielnie mi nadal służą. Zaglądam do nich regularnie. Oko cieszą przepiękne zdjęcia, przewód pokarmowy obiadowe i nie tylko inspiracje a szare komórki gigantyczna dawka wiedzy na temat francuskiej kuchni. Absolutny must have każdego frankofila i entuzjasty francuskiego gotowania. Idealny prezent dla wielbicieli Francji i kuchni francuskiej. To prawie 3 kilogramy i ponad 450 stron kredowego papieru kulinarnych rozkoszy. Ja się nimi regularnie delektuję.

Kulinaria francuskie- rozdział Ile de France

Kulinaria francuskie- rozdział Ile de France

Kulinaria francuskie nie są typową książką z przepisami. Owszem znajdziecie ich tu trochę (nazwy dań podane są także po francusku- rarytas:-) Są one jednak istotnym uzupełnieniem wielkiej kulinarnej podróży przez wszystkie regiony Francji i największe kompendium wiedzy o kuchni tego kraju. Jak powstaje calvados? W jakiej kolejności należy degustować słynne francuskie sery? Jakie zioła wchodzą w skład ziół prowansalskich? Jak przygotować sos coulis? Skąd pochodzi najlepsze masło we Francji? Które z alzackich win posiadają certyfikat AOC? Ile jest rodzajów octu z Orleanu?

Kulinaria Francuskie galettes

Kulinaria Francuskie galettes

Lista pytań, a raczej odpowiedzi na pytania dotyczące kuchni francuskiej, które niekoniecznie przyszłyby nam do głowy jest oszałamiająca. Szukając ich z pewnością się nie pogubicie. Tematy są pogrupowane według regionów a indeks na końcu książki pozwala na szybkie odnalezienie interesującego nas zagadnienia.

Książka rarytas jest już praktycznie niedostępna na rynku. U nas kilka egzemplarzy czeka na swoich nowych właścicieli. Czy Wy też uważacie, że to świetny pomysł na prezent?

2 komentarze

  • Posted by Parisian on sierpień 25, 2015 at 11:21 am

    Wybieram się do Francji i mam nadzieję, że uda mi się spróbować tradycyjnej francuskich kuchni.

    Reply
    • Posted by admin on sierpień 25, 2015 at 01:06 pm

      Koniecznie. A po powrocie spróbować przyrządzić francuskie danie we własnej kuchni. Książki kucharskie w naszej księgarni mogą się przydać 😉

blog Plac FrancuskiPlac Francuski -jak przy każdej ulicy, skwerze czy rynku również i tu znajdziecie  różne szyldy- adresy zachęcające szeroko otwartymi drzwiami do wejścia do środka.

Plac Francuski to biuro tłumaczeniowe wykonujące tłumaczenia z i na język francuski.

Plac Francuski to księgarnia on-line oferująca szeroki wachlarz tematyczny od przewodników i słowników, przez beletrystykę do książek kucharskich, w której elementem łączącym wszystkie oferowane towary jest Francja i język francuski, a także oryginalne francuskie zabawki edukacyjne i kreatywne.

Plac Francuski to  wspólna nauka języka francuskiego.

Blog Plac Francuski

odgrywa rolę kawiarenki z przepyszną kawą i jest naszym wirtualnym miejscem spotkań, wymiany opinii, dzielenia się wrażeniami oraz kroniką wydarzeń na PLACU.

TŁUMACZENIA FRANCUSKIE

tlumaczenia-francuskie

SKLEP INTERNETOWY

WAKACJE WE FRANCJI

wyszukiwarka-wakacyjna

SZKOŁA JĘZYKOWA

szkola-jezykowa

test33