Blog

1gru, 15

Pomysł na prezent. To jedna z kwestii, które spędzają sen z powiek. Pomimo pełnych pełnych półek w sklepach znalezienie idealnego prezentu (przynajmniej w naszym mniemaniu 🙂 bywa sporym wyczynem. Na szczęście dla mnie spora część obdarowywanych przeze mnie osób to czytająca mniejszość narodowa.  Pytanie „co kupić pod choinkę” (lub na wszelkie inne okoliczności- wstaw właściwe) zastąpione jest więc przez pytanie „którą książkę tym razem”. W podjęciu właściwego wyboru możecie liczyć na pomoc księgarni Plac Francuski.

Na pierwszy ogień szybki przegląd książek dla wielbicieli dobrego jedzenia i gotowania. Przed Państwem nasz pomysł na prezent w kategorii

KUCHNIA FRANCUSKAMoja francuska kuchnia

Kulinarna podróż po Francji Moja mała francuska kuchnia i pobyt w Paryżu „Mała paryska kuchnia”   z Rachel Khoo to przepięknie wydane książki ze wspaniałymi  zdjęciami i smacznymi przepisami. Oglądając i czytając czuję zapach i smak proponowanych dań. Super efekt na talerzu gwarantowany.

księgarnia Plac Francuski-moja kuchnia w ParyzuPozostając w Paryżu warto sięgnąć po „Moją kuchnię ww Paryżu”. Na mojej półce z książkami zajmuje honorowe miejsce. Delektuję się opowieściami autora o kuchni i gotowaniu, zdjęciami oraz smakiem potraw wykonanych według przepisów Davida Lebowitza, którego już wcześniej uwielbiałam za „Słodkie życie w Paryżu

księga smaków prowansjiJeżeli kochacie słońce i życie we wersji slow powinniście wybrać „Księgę smaków Prowansji”. To wspaniała książka przybliżająca pachnącą lawendą Prowansję i jej smaki. Zdjęcia potraw powodują napływ śliny do ust a wszechstronność przepisów pozwoli na skomponowanie wspaniałej i zdrowej uczty dla oczu i podniebienia.

kuchnia francuskaPrzeglądając przepisy zawarte w „Kuchni francuskiej” nie dziwię się, że kuchnia tego kraju jest jedną z najbardziej znanych na świecie a grono jej wielbicieli cały czas rośnie. Piękne zdjęcia oraz świetne tło kulturowo- historyczne przybliżają nam Francję i jeszcze bardziej pozwalają zachwycać się jej kulinarnymi walorami.

księgarnia Plac Francuski- kulinaria francuskieKulinaria francuskie (pisałam o nich także tutaj) to wielka kulinarna podróż przez wszystkie regiony Francji i największe kompendium wiedzy o kuchni tego kraju. Jak powstaje calvados? W jakiej kolejności należy degustować słynne francuskie sery? Jakie zioła wchodzą w skład ziół prowansalskich? Te informacje jak i wiele innych, przepiękne zdjęcia  oraz przykładowe przepisy charakterystyczne dla danego regionu  znajdziecie na ponad 450 stronach kredowego papieru. Idealny pomysł na prezent dla wielbicieli Francji i kuchni francuskiej.

Wybraliście już coś? Wiem, decyzja nie jest łatwa. Kuchnia francuska to temat rzeka. A może wolicie książki z innych dziedzin? Zaglądajcie regularnie na bloga. Kolejne prezentowe inspiracje Placu Francuskiego już się piszą 🙂 Część 2 dostępna jest już tutaj.

2 komentarze

  • Posted by VitoBeni on grudzień 2, 2015 at 02:39 pm

    Ciekawa propozycja na prezent, ale nie każdy dobrze odnajduje się w kuchni. Dla miłośników wszystkiego co francuskie ja myślę, że lepsza płyta z muzyką. Fajny ten kubek z ocieplaczem pierwszy raz taki widzę.

    Reply
    • Posted by admin on grudzień 2, 2015 at 08:10 pm

      Kuchnia francuska to był pierwszy odcinek prezentowych inspiracji Placu Francuskiego. Zapraszam do zaglądania, wkrótce kolejne. Dziękuję za podpowiedź, mam nadzieję, że uda mi się za jakiś czas wprowadzić do oferty płyty z francuską muzyką. Serdecznie pozdrawiam

blog Plac FrancuskiPlac Francuski -jak przy każdej ulicy, skwerze czy rynku również i tu znajdziecie  różne szyldy- adresy zachęcające szeroko otwartymi drzwiami do wejścia do środka.

Plac Francuski to biuro tłumaczeniowe wykonujące tłumaczenia z i na język francuski.

Plac Francuski to księgarnia on-line oferująca szeroki wachlarz tematyczny od przewodników i słowników, przez beletrystykę do książek kucharskich, w której elementem łączącym wszystkie oferowane towary jest Francja i język francuski, a także oryginalne francuskie zabawki edukacyjne i kreatywne.

Plac Francuski to  wspólna nauka języka francuskiego.

Blog Plac Francuski

odgrywa rolę kawiarenki z przepyszną kawą i jest naszym wirtualnym miejscem spotkań, wymiany opinii, dzielenia się wrażeniami oraz kroniką wydarzeń na PLACU.

TŁUMACZENIA FRANCUSKIE

tlumaczenia-francuskie

SKLEP INTERNETOWY

WAKACJE WE FRANCJI

wyszukiwarka-wakacyjna

SZKOŁA JĘZYKOWA

szkola-jezykowa

test33