Blog

7gru, 15

Romantyczny prezent to dobry sposób na podbicie niewieścich serc a romantyzm jest zawsze w cenie. Czy książka o miłości to dobry wybór? No to już zależy od gustu obdarowanego. Ja dam się pokrajać za dobry, soczysty kryminał. Jeżeli jednak osoba, która niecierpliwie będzie odpakowywać Twój podarek, należy do damskiej większości, wzruszającej się  perypetiami bohaterów szukających swoich drugich połówek jabłka, jesteś o duży krok do przodu.  Miłość i Francja to bardzo romantyczne i zmysłowe połączenie. Także na kartkach książki. Teraz pozostaje tylko i aż wybrać odpowiedni tytuł. Nie zostawię Was z tym samych. Na pomoc księgarni Plac Francuski zawsze możecie liczyć.

Od 1 do 23 grudnia wszystkie towary w księgarni możecie kupić w specjalnych świątecznych cenach. W czasie zakupów możecie także skorzystać z kodów rabatowych: PFWYSG (wysyłka oraz pakowanie na prezent gratis  przy zakupach powyżej 200 zł) oraz PFPPG (pakowanie na prezent gratis przy zakupach powyżej 70zł)

IMG_6907sekretne składniki miłości- księgarnia Plac FrancuskiNie da się ukryć, że stolica Francji uznawana jest za jedno z najbardziej romantycznych miast na świecie. Miesiąc miodowy w Paryżu to marzenie niejednej panny młodej. Oświadczyny na Wieży Eiffla z miastem świateł u swoich stóp  jeden z powtarzających się motywów książek o miłości. To właśnie Paryż jest tłem dwóch historii, które wyszły spod pióra Nicolas Barreau.  Sekretne składniki miłości i Wieczorem w Paryżu to świat malutkich studyjnych kin, przytulnych księgarni, w których można poczuć zapach kurzu i klimat nostalgicznej tęsknoty za retro Paryżem i miłością z obrazków w kolorze sepii. Niespieszna a jednocześnie pełna zwrotów i niespodzianek akcja obydwu książek pozwala na oderwanie się od codzienności i poczucie magii miłości, która może zaistnieć tylko na kartach książki. A może nie tylko tam?

księgarnia Plac Francuski- księżyc nad Bretaniąlawendowy pokój- księgarnia Plac FrancuskiCzy książki mogą być lekarstwem? Jean Perdu sprzedaje książki tak jak farmaceuta medykamenty. Nazwa małej paryskiej księgarni usytuowanej na barce „Apteka Literacka” urzekła mnie od razu. I tak już zostało. Dlatego zdecydowałam się na literacką podróż na barce aż do słonecznej Prowansji w poszukiwaniu wspomnień i szczęścia. Czy miłość jest na całe życie? Czy jest lekarstwo na nieszczęśliwe uczucie?  Może odpowiedź znajdziecie w Lawendowym pokoju.  Nina George jest także autorką  Księżyca nad Bretanią To książka niezwykle nastrojowa, pełna bretońskich krajobrazów, smaków i osobowości i uczuć. Przypomina, że nigdy nie jest za późno na miłość,  na szczęście, na poznanie samego siebie. Niby oczywiste, ale warto sobie o tym regularnie przypominać. A dobra lektura potrafi być na to skutecznym sposobem.

Romantyczny prezent to trzeci odcinek prezentowych inspiracji Placu Francuskiego. Wiele romantycznych chwil spędzicie w towarzystwie dań kuchni francuskiej a romantycznym uniesieniom zawsze sprzyja dobre wino.

ps. Czy ten kubki nadają się i dla niej i dla niego na długie zimowe wieczory?

Plac Francuski-kubek na herbatę

2 komentarze

 • Posted by Alicja on grudzień 7, 2015 at 01:32 pm

  Jejku, jak tutaj romantycznie 🙂 Ja dla odmiany kocham Włochy,lecz Paryż również wywołuje u mnie mile, szybsze bicie serca 🙂
  Taka książka… cudo – chętnie przeczytam wszystkie tutaj podane 🙂

  Reply
  • Posted by admin on grudzień 7, 2015 at 02:18 pm

   Polecam i zapraszam do księgarni :-). Jestem nałogowym czytaczem książek. Polecane książki testuję nas sobie i polecam dalej tylko tek, które, moim zdaniem, są tego warte.

blog Plac FrancuskiPlac Francuski -jak przy każdej ulicy, skwerze czy rynku również i tu znajdziecie  różne szyldy- adresy zachęcające szeroko otwartymi drzwiami do wejścia do środka.

Plac Francuski to biuro tłumaczeniowe wykonujące tłumaczenia z i na język francuski.

Plac Francuski to księgarnia on-line oferująca szeroki wachlarz tematyczny od przewodników i słowników, przez beletrystykę do książek kucharskich, w której elementem łączącym wszystkie oferowane towary jest Francja i język francuski, a także oryginalne francuskie zabawki edukacyjne i kreatywne.

Plac Francuski to  wspólna nauka języka francuskiego.

Blog Plac Francuski

odgrywa rolę kawiarenki z przepyszną kawą i jest naszym wirtualnym miejscem spotkań, wymiany opinii, dzielenia się wrażeniami oraz kroniką wydarzeń na PLACU.

TŁUMACZENIA FRANCUSKIE

tlumaczenia-francuskie

SKLEP INTERNETOWY

WAKACJE WE FRANCJI

wyszukiwarka-wakacyjna

SZKOŁA JĘZYKOWA

szkola-jezykowa

test33