Blog

22lip, 21
DELF - co to?

Język francuski to nie tylko język miłości, poetów i rewolucjonistów. Znajomość języka francuskiego może pomóc także w znalezieniu lepszej pracy w kraju i za granicą. Certyfikat językowy DELF jest honorowany w wielu instytucjach i firmach nie tylko w Polsce i we Francji, ale i na całym świecie. Dowiedz się, czym jest i jak się przygotować do jego zdania.

Dlaczego warto zdawać egzamin DELF?

Zdanie egzaminu językowego DELF wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim, otwiera nam drzwi na wiele francuskich uniwersytetów oraz „grand ecoles”. Aby studiować we Francji, konieczna jest znajomość języka na bardzo wysokim poziomie. Posiadanie certyfikatu na poziomie B2, zwalnia kandydatów ze zdawania dodatkowych testów językowych, podczas rekrutacji.

Certyfikat DELF to również wartościowy wpis do CV, który przekona naszego przyszłego pracodawcę o naszej znajomości języka francuskiego. W wielu firmach znajomość języka obcego przyczynia się również do wzrostu wysokości wynagrodzenia oraz możliwości rozwoju zawodowego.

Jeżeli planujemy przyszłość związaną z edukacją, zdanie egzaminu DELF na poziomie B2, daje nam uprawnienia do nauczania w przedszkolach i szkołach. Warto również pamiętać, że DELF jest certyfikatem międzynarodowym, co oznacza, że jest znany i uznawany na całym świecie.

Egzamin DELF i DALF – podstawowe informacje

Egzaminy DELF/DALF to certyfikaty językowe, które są wydawane przez francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej. Oba egzaminy są uznawane na całym świecie oraz są bezterminowe. To oznacza, że raz zdany egzamin na poszczególnym poziomie nigdy nie traci swojej ważności.

Certyfikat DELF (diplôme d’études en langue française) to dyplom, który potwierdza znajomość francuskiego od poziomu A1 do poziomu B2. Sprawdzi się wśród wszystkich osób, które chcą potwierdzić poziom znajomości języka francuskiego i zmotywować się do pracy nad dalszym jego szlifowaniem.

DELF - chłopiec z globusem.

Certyfikat DALF (diplôme approfondi de langue française) potwierdza natomiast znajomość języka francuskiego na poziomie C1 i C2. Posiadanie dyplomu DALF świadczy o doskonałej znajomości języka francuskiego, umożliwiającej, m.in. podęcie studiów we Francji.

Decydując się na zdawanie certyfikatu bez wątpienia inwestujemy w naszą przyszłość i zyskujemy cenny wpis do naszego CV.

Rodzaje egzaminów DELF

DELF to certyfikat językowy, który sprawdza kompetencje językowe na konkretnym poziomie. Zatem podejmując decyzję o przystąpieniu do egzaminu, musimy wcześniej wiedzieć, na jakim poziomie jest nasza znajomość francuskiego.

Jak już wcześniej wspominaliśmy, egzaminy DELF można zdawać od poziomu A1 do B2, według skali Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Aby uzyskać certyfikat DALF, nasza znajomość francuskiego musi być na poziomie C1 lub C2.

Poza podjęciem decyzji o poziomie zdawanego certyfikatu DELF możemy również wybrać rodzaj egzaminu, dostosowany do wieku kursanta:

  • tout public (egzamin bez ograniczeń wiekowych)
  • prim (dzieci w wieku szkolnym)
  • junior (egzamin dla młodzieży)
  • scolaire (młodzież szkolna)
  • pro (dla wszystkich, bez ograniczeń wiekowych)

Każdy z wymienionych dyplomów DELF można zdawać na poziomie od A1 do B2.

Koszt zdania egzaminu i uzyskania dyplomu DELF

Koszt podejścia do testu językowego DELF/DALF różni się nieznacznie w poszczególnych instytucjach, które są odpowiedzialne za jego organizację. Cena zależy również od poziomu, który chcemy zdać. Im wyższy poziom, tym koszt przystąpienia do egzaminu również będzie wyższy.

Biorąc pod uwagę wymienione czynniki, możemy przyjąć, że koszt przystąpienia do testów językowych DELF/DALF waha się od 180 zł do ponad 500 zł. Najmniej zapłacimy za poziom A1, bo około 180 zł. Jeżeli chcemy zdać egzamin DELF na poziomie A2, musimy zapłacić już kwotę około 250 zł, B1 to koszt około 330 zł, a B2 410 zł.

Najdroższe są egzaminy DALF i za przystąpienie do nich będziemy musieli zapłacić minimum 500 zł.

Jak przebiega egzamin DELF?

Egzaminy DELF/DALF dzielą się na dwa bloki. Podczas pierwszej części przeprowadzany jest test pisemny, który sprawdza umiejętność rozumienia ze słuchu, umiejętność rozumienia tekstu pisanego oraz tworzenia własnych treści. Egzamin pisemny w przypadku certyfikatu na poziomie C1 trwa 3,5 godziny.Pisanie egzaminu.

W drugiej części przeprowadzany jest egzamin ustny, który sprawdza naszą znajomość słownictwa i umiejętność wypowiedzi. W zależności od poziomu zdawanego certyfikatu możemy być poproszeni o przygotowanie prezentacji lub będziemy uczestniczyć w dyskusji z egzaminatorem na wylosowany temat.

Przystępując do egzaminu, warto mieć na uwadze fakt, że certyfikacja językowa będzie bardzo szczegółowa. Dlatego warto na egzamin zarezerwować sobie cały dzień. Dodatkowe informacje dotyczące przebiegu egzaminu i długości trwania poszczególnych części można uzyskać od jednostek, które go organizują.

Jak się przygotować do egzaminu?

Przygotowując się do egzaminu, powinniśmy przede wszystkim korzystać z różnorodnych materiałów naukowych. Szczególnie pomocne może okazać się słuchanie audycji radiowych i telewizyjnych. Ważne jest również czytanie różnego rodzaju publikacji, poezji i prozy.

Doskonałą metodą przygotowania do egzaminów są również specjalistyczne kursy, które swoją metodologię koncentrują wokół przygotowania uczestników do uzyskania dyplomów.

Jeżeli zdecydujemy się samodzielnie przygotować do egzaminu, musimy pamiętać o regularnej pracy z językiem na przynajmniej 3 miesiące przed planowanym przystąpieniem do certyfikacji DELF/DALF.

Brak komentarzy - bądź pierwszy!

Brak komentarzy.

blog Plac FrancuskiPlac Francuski -jak przy każdej ulicy, skwerze czy rynku również i tu znajdziecie  różne szyldy- adresy zachęcające szeroko otwartymi drzwiami do wejścia do środka.

Plac Francuski to biuro tłumaczeniowe wykonujące tłumaczenia z i na język francuski.

Plac Francuski to księgarnia on-line oferująca szeroki wachlarz tematyczny od przewodników i słowników, przez beletrystykę do książek kucharskich, w której elementem łączącym wszystkie oferowane towary jest Francja i język francuski, a także oryginalne francuskie zabawki edukacyjne i kreatywne.

Plac Francuski to  wspólna nauka języka francuskiego.

Blog Plac Francuski

odgrywa rolę kawiarenki z przepyszną kawą i jest naszym wirtualnym miejscem spotkań, wymiany opinii, dzielenia się wrażeniami oraz kroniką wydarzeń na PLACU.

TŁUMACZENIA FRANCUSKIE

tlumaczenia-francuskie

SKLEP INTERNETOWY

WAKACJE WE FRANCJI

wyszukiwarka-wakacyjna

SZKOŁA JĘZYKOWA

szkola-jezykowa

test33