Blog

6lis, 16
kreatywny prezent dla dziecka, sentosphere aquarellum Plac Francuski

Czy też zdarza się Wam stać bezradnie przed sklepowymi półkami szukając niepowtarzalnego prezentu dla najmłodszych? Nie ma znaczenia w tym momencie, czy jesteś już rodzicem, czy też szukasz podarunku dla …. (wstawić właściwe). Pomimo obfitości propozycji a może własnie z tego powodu, zakupy przyprawiają o ból głowy  a na skórze pojawia się wysypka. Mam na to lekarstwo :-).

Kreatywny prezent prosto z Francji

Niejaka pani Véronique Debroise, z zawodu perfumiarka, zaprosiła dzieci w świat zmysłów i stworzyła dla nich niezwykle pomysłową kolekcję twórczych zestawów pod wspólną francuską marką SentoSphère. Wśród nich Aquarellum. Brzmi to póki co ździebko tajemniczo, niektórym być może gdzieś z tyłu głowy pojawia się skojarzenie z farbami. I słusznie. Jedno jest pewne. Jest to zabawka, która podoba się i dzieciom, i dorosłym.  A to się często nie występuje w parze 😉

kreatywny prezentZe ślicznego, lekkiego (to atut, kiedy chcemy prezent wysłać) pudełka wyskakują rycerze i smoki, tancerki i księżniczki. Wyrasta dżungla i domki z piernika. Wszyscy bladzi czekają na pomalowanie. Specjalnie wstępnie przygotowane plansze, pokryte są warstwą specjalnego wosku, który nie pozwala na zamalowanie danego fragmentu rysunku. Dzięki temu dzieci ćwiczą precyzję i nie zniechęcają się zbyt szybko a jednocześnie ich praca jest niezwykle finezyjna i kolorowa. Gotowe, wstawione w ramki, obrazki mogą być świetnym elementem wystroju dziecięcego pokoju.

kreatywny prezent Plac FrancuskiMałe słoiczki z podstawowymi barwami, paletka i pipetka pozwalają dzieciakom na samodzielne stworzenie nieskończenie wiele odcieni. To tylko od ich fantazji zależy, jakimi kolorami będzie się mieniło ich dzieło. Moja Potomkini początkowo korzystała z dołączonej ściągawki z proporcjami poszczególnych barwników. Teraz eksperymentuje i kombinuje sama. Wystarczy popuścić wodze wyobraźni. Słoiczki są bardzo wydajne można więc dokupić same plansze. Stopień trudności jest dostosowany do wieku. Dla najstarszych pani Veronique zaprojektowała obrazki fluorescencyjne świecące w nocy a także… zestaw do malowania na jedwabiu! To dopiero kreatywny prezent. A właściwie dwa prezenty w jednym bo gotowa, samodzielnie pomalowana, chusta jest również oryginalnym prezentowym pomysłem.

Jeżeli chcecie poznać kolejne propozycje SentoSphère zaglądajcie na bloga. Zapraszam. A wszystkie nasze prezentowe inspiracje  z pewnością pomogą wybrać prezent dla wielbicieli Francji i wszystkiego, co francuskie.

11 komentarzy

 • Posted by kasia on listopad 7, 2016 at 04:25 pm

  ciekawa opcja prezentu na Mikołaja 😉

  Reply
  • Posted by admin on listopad 21, 2016 at 05:07 pm

   🙂 inne w księgarni Plac Francuski również. Zapraszam

 • Posted by Monika on listopad 15, 2016 at 07:11 pm

  Ale czadowe!

  Reply
  • Posted by admin on listopad 21, 2016 at 05:06 pm

   dzieciakom bardzo się podobają 🙂

 • Posted by Agnieszka Gajewska on listopad 21, 2016 at 04:45 pm

  Fajny pomysł! Jest kreatywnie. Ale tak dodatkowo – zakochałam się w tych papierach, które robią za tło (mapa i jedzonko) – omg! 🙂 Pozdrawiam serdecznie!

  Reply
 • Posted by English Freak on luty 10, 2017 at 02:44 pm

  Interesujące! Musimy jeszcze trochę poczekać, ale zapisuję na później 🙂

  Reply
 • Posted by Retromoderna on czerwiec 8, 2017 at 10:13 am

  Pomysłowe. 🙂 Coś dla mojej córki. 🙂

  Reply
 • Posted by super dzieciaczki on czerwiec 8, 2017 at 12:20 pm

  Moja córcia uwielbia wszystko co się wiąże z malowaniem 🙂

  Reply
 • Posted by Karolina on czerwiec 9, 2017 at 11:36 pm

  Bardzo ciekawy pomysł na upominek.

  Reply
 • Posted by Ewelina on październik 23, 2017 at 11:17 am

  Bardzo fajny pomysł. Moja córka bardzo lubi malowanie farbami, ale jeszcze niezbyt sobie z nimi radzi i bardzo się frustruje nad rozmazanymi obrazkami, których nie da się wymazać jak kredek. Opcja z woskowym zabezpieczeniem wygląda na dobre rozwiązanie.

  Reply

blog Plac FrancuskiPlac Francuski -jak przy każdej ulicy, skwerze czy rynku również i tu znajdziecie  różne szyldy- adresy zachęcające szeroko otwartymi drzwiami do wejścia do środka.

Plac Francuski to biuro tłumaczeniowe wykonujące tłumaczenia z i na język francuski.

Plac Francuski to księgarnia on-line oferująca szeroki wachlarz tematyczny od przewodników i słowników, przez beletrystykę do książek kucharskich, w której elementem łączącym wszystkie oferowane towary jest Francja i język francuski, a także oryginalne francuskie zabawki edukacyjne i kreatywne.

Plac Francuski to  wspólna nauka języka francuskiego.

Blog Plac Francuski

odgrywa rolę kawiarenki z przepyszną kawą i jest naszym wirtualnym miejscem spotkań, wymiany opinii, dzielenia się wrażeniami oraz kroniką wydarzeń na PLACU.

TŁUMACZENIA FRANCUSKIE

tlumaczenia-francuskie

SKLEP INTERNETOWY

WAKACJE WE FRANCJI

wyszukiwarka-wakacyjna

SZKOŁA JĘZYKOWA

szkola-jezykowa

test33