Blog

22lut, 21
Francuskie komedie, co śmieszy Francuzów?

Francja, jeden z najpopularniejszych krajów Europy, który corocznie odwiedza setki tysięcy turystów z całego świata. Swoją popularność, Francja zawdzięcza na pewno znanej na całym globie paryskiej wieży Eiffla. Paryż w ogóle jest nazywany również miastem zakochanych. Mnóstwo osób, tam właśnie wyznało sobie miłość oraz zaczęło nowe życie razem.

Francja słynie również ze sztuki. To tutaj znajduje się jedno z najlepszych muzeum sztuki na świecie – Luwr, gdzie można obejrzeć wystawy najznamienitszych artystów w historii oraz zakupić piękne pocztówki, ukazujące francuskie krajobrazy, które można wysłać rodzinie.

Jak już o sztuce mowa – Francuzi kochają filmy. Tytuły francuskich produkcji są znane na całym świecie. Oczywiście, ze wszystkich filmów, które wyprodukowane zostały w tym kraju, najbardziej popularne są francuskie komedie. Humor we francuskim wydaniu od lat cieszy się popularnością widzów. Niektórzy go kochają, inni nienawidzą. Niezależnie od indywidualnej oceny, jedno jest pewne – każda popularna produkcja z Francji, sprowadza do kina mnóstwo widzów, a najlepsze francuskie komedie potrafią rozśmieszyć do łez.

Humor francuskich filmów

Seria o żandarmie - francuskie komedie.

Francuskie kino, którego (niewątpliwie) królową jest komedia, ma w swojej historii kilka perełek i wielu wspaniałych aktorów. Chyba nie ma osoby, która nie znałaby takich hitów jak „Taxi” (1998), który jest klasykiem wśród francuskich komedii, „Jeszcze dalej niż północ” (2008), Przychodzi facet do lekarza” (2014), „Za jakie grzechy, dobry Boże?” (2014) czy „Jutro będziemy szczęśliwi” (2016). Do dzisiaj, ogromną popularnością cieszy się cała seria „Żandarm…” (w szczególności „Żandarm z Saint Tropez” (1964)), z Louisem de Funes w roli głównej. Całe pokolenia wychowywały się również na francuskich komiksach i ich filmowych adaptacjach serii Asterix i Obelix. U nasz, ogromną popularność zyskała część „Asterix i Obelix Misja Kleopatra (2002), w której aktor Christian Clavier wcielił się w postać tytułowego Asterixa. Polska wersja dubbingowa przyjęła się u nas szczególnie dobrze.

Nie tylko francuskie komedie

Chociaż Francja jest mistrzem komedii, trzeba tutaj wspomnieć, że w swoim dorobku kulturowym posiada różne kategorie filmowe. Na przestrzeni 2012 i 2013 roku, za sprawą wielu nominacji i wyróżnień, szerokim echem odbił się francuski film „Nietykalni” (2001). Jest to dramat oparty na faktach, który opowiada historię sparaliżowanego milionera Philippe, który do pomocy przy codziennych obowiązkach zatrudnia młodego chłopaka z wątpliwą przeszłością. Z czasem mężczyźni zbliżają się do siebie, a między nimi tworzy się piękna przyjaźń.

Komediodramat "Nietykalni".

Opowieść zawiera oczywiście wstawki francuskiego humoru, jednak z całą pewnością nie jest to tylko komedia. Uważamy, że film „Nietykalni” warto zobaczyć chociaż raz w życiu, do czego serdecznie zapraszamy.

Wyszłam za mąż, zaraz wracam

Gdybyśmy mieli wybrać tytuł, który jest (według nas) kwintesencją francuskiej komedii, z całą pewnością byłby to film „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”. Możemy zaryzykować stwierdzenie, że komedia ta jest na liście TOP najlepszych filmów wielu kobiet, a i niejeden mężczyzna również śmiał się przy niej do łez. Fabuła filmu to opowieść o młodej kobiecie, która chcąc uniknąć klątwy rozwodu, która panuje w jej rodzinie od pokoleń, planuje wziąć spontaniczny ślub i szybki rozwóz z przypadkowo spotkanym mężczyzną. Jak można się spodziewać, życie lubi zaskakiwać, a łatwe z pozoru sytuacje lubią się komplikować.

„Wyszłam za mąż, zaraz wracam” jest świetnym przykładem francuskiego humoru oraz ciekawym połączeniem filmu akcji z komedią romantyczną.

Francuski humor, czyli co tak właściwie nas w tym śmieszy

Chociaż historia francuskich komedii sięga kilka dekad wstecz, a sam rodzaj humoru przez ten czas ewoluował, gatunek ten wielu lat sprowadza ludzi przed ekrany telewizorów i potrafi wprowadzić do ich życia nutkę radości i śmiechu. Ważnym na pewno jest fakt, że francuski humor jest uznawany za ten, na najwyższym poziomie, a śmiech wywołują nietypowe sytuacje lub wyrafinowane żarty.

Francuzi nie boją się szokować. W swoich filmach często poruszają tematy polityczne, czy religijne. Dużą rolę we francuskich filmach odgrywają emocje. Produkcje z Francji często poruszają temat miłości, rodziny, społeczeństwa i radości z codziennego życia.

Dzięki dobrze napisanym dialogom i przemyślanym scenariuszom francuskie filmy można po kilka razy. Dzięki lekkości tego typu humoru, z roku na rok poszerza się grono stałych miłośników francuskiego kina.

Francuskie nowości na 2021 rok

Z powodu pandemii koronawirusa wiele produkcji filmowych i telewizyjnych zostało wstrzymanych, a kina nie mają zaplanowanych spektakularnych promocji na 2021 rok. Wiele filmów, które premiery miały mieć na wielkim ekranie, przeniosło się do Internetu. Ostatnio, dzięki platformie Netflix, francuskie filmy i seriale znowu wracają do łask.

Brak komentarzy - bądź pierwszy!

Brak komentarzy.

blog Plac FrancuskiPlac Francuski -jak przy każdej ulicy, skwerze czy rynku również i tu znajdziecie  różne szyldy- adresy zachęcające szeroko otwartymi drzwiami do wejścia do środka.

Plac Francuski to biuro tłumaczeniowe wykonujące tłumaczenia z i na język francuski.

Plac Francuski to księgarnia on-line oferująca szeroki wachlarz tematyczny od przewodników i słowników, przez beletrystykę do książek kucharskich, w której elementem łączącym wszystkie oferowane towary jest Francja i język francuski, a także oryginalne francuskie zabawki edukacyjne i kreatywne.

Plac Francuski to  wspólna nauka języka francuskiego.

Blog Plac Francuski

odgrywa rolę kawiarenki z przepyszną kawą i jest naszym wirtualnym miejscem spotkań, wymiany opinii, dzielenia się wrażeniami oraz kroniką wydarzeń na PLACU.

TŁUMACZENIA FRANCUSKIE

tlumaczenia-francuskie

SKLEP INTERNETOWY

WAKACJE WE FRANCJI

wyszukiwarka-wakacyjna

SZKOŁA JĘZYKOWA

szkola-jezykowa

test33