Blog

25sty, 15

Literka H w języku francuskim istnieje jedynie w słowie pisanym. Niemniej to właśnie ona jest bohaterem dzisiejszego wpisu. Bardziej precyzyjnie właściwie nie ona samotnie przerzucająca kładkę pomiędzy swoimi dwoma filarami, lecz ciągnąca za sobą kilka innych literek alfabetu układających się w bardzo podobne i mające wiele ze sobą wspólnego słowa. Z pewnością bardzo dobrze znane wielu wielbicielom francuskiej kuchni i mody.  Nadeszła jednak najwyższa pora, aby to grono poszerzyć.

Uwaga, uwaga: przestawiam H jak Hermé i  H jak Hermès.

Jedno i drugie to uczta dla naszych zmysłów oraz spora ulga dla portfela lub konta. H jak Hermé to Pierre Hermé, jeden z najsłynniejszych francuskich cukierników, który słynie na całym świecie ze swoich niesamowitych ciasteczek- makaroników. Jeżeli, przy okazji pobytu w Paryżu chcielibyście skosztować tych cukierniczych cudów nastawcie się nie tylko na uszczuplenie zasobów finansowych, ale także na stanie w sporej kolejce do jego sklepu przy 72, rue Bonaparte w Szóstej Dzielnicy. Nie tylko Wy chcielibyście skosztować tych smakołyków. Z pewnością te niedogodności zrekompensują Wam możliwość kontemplowania dzieł sztuki jakimi są witryny w sklepie, a także niesamowite doznania smakowe gwarantowane przez pana Hermé. Makaroniki to dwa niewielkie krążki sklejone nadzieniem. Pierre-Herme-MacaronsTylko i aż. Pierre Hermé ma jednakże niesamowitą wyobraźnię, a swoje fantazje przekuwa w czyn. Makaroniki o smaku grejpfruta z goździkiem i gałką muszkatołową? Proszę bardzo. Zielona herbata z kurkami i cytryną? Nie ma problemu. A może czekolada z foie gras?

A nasze drugie H? Równie kolorowe jak makaroniki są słynne apaszki produkowane (aczkolwiek słowo produkowane brzmi w tym przypadku dosyć trywialnie) przez dom mody Hermès. Ponoć co 25 sekund jest sprzedawana na świecie kolejna apaszka tego francuskiego domu mody. A do jej wyprodukowania potrzeba 450km jedwabnej nici. Stworzenie jednej apaszki Hermès może trwać nawet 800 godzin i wymaga nałożenia tysiąca kolorów, które składają się na jeden wyjątkowy wzór wymalowany na jedwabiu warstwa po warstwie metodą sitodruk7074f7f754825871fba18dc75f2b5fb5u. Każdego roku kolekcja wzbogacana jest o 20 nowych wzorów. Do tej pory  powstało już ponad 2 tys a najpierwsza z nich znajduje się w muzeum marki – dostępnym jedynie dla pracowników lub po otrzymaniu specjalnego zezwolenia – mieszczącym się w paryskiej siedzibie Hermèsa. Hermès to także słynne torebki w tym najsłynniejsza z nich torebka Birkin. O ile z zakupem apaszki nie powinno być problemu to chcąc mieć torebkę Birkin trzeba się uzbroić w cierpliwość. Zapisać się na listę i czekać. Czasami czas oczekiwania liczy się w latach a za najtańszą z nich zapłacimy 9 tys. dolarów. Są równie barwne jak makaroniki Pierra Hermé. Dostępne obecnie we wszystkich kolorach i rozmiarach. Szeroki jest też wachlarz materiałów z jakich są robione, od skóry krokodyla po skórę strusia.

 H jak Hermé i  H jak Hermès? Tajemnicza Paryżanka otulona apaszką Hermès niosąca w rekach pudełeczko z logo Pierre Hermé. Czy to dobry wstęp do powieści o miłości w Paryżu? Zbliżają się Walentynki. Książka- prezent z tej okazji  z pewnością ucieszy wiele drugich połówek jabłka. Nasz wybór powieści z Francją i miłością w tle w promocyjnych cenach jest już dostępny. Może skorzystacie z podpowiedzi księgarni Plac Francuski.

 źródła zdjęć: https://www.lustinstyle.com/pierre-herme-opens-in-hong-kong/, https://www.google.pl/url?sa=i&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAcQjB0&url=http%3A%2F%2Fwww.pizzocipriaebouquet.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2013%2F09%2F&ei=F2zCVOW9H6POyQO9nYL4Cw&psig=AFQjCNFTxRMFgB02cmHSylTO3IioMZBLcw&ust=1422114199603763,https://pl.pinterest.com/pin/85146249180014475/

Brak komentarzy - bądź pierwszy!

Brak komentarzy.

blog Plac FrancuskiPlac Francuski -jak przy każdej ulicy, skwerze czy rynku również i tu znajdziecie  różne szyldy- adresy zachęcające szeroko otwartymi drzwiami do wejścia do środka.

Plac Francuski to biuro tłumaczeniowe wykonujące tłumaczenia z i na język francuski.

Plac Francuski to księgarnia on-line oferująca szeroki wachlarz tematyczny od przewodników i słowników, przez beletrystykę do książek kucharskich, w której elementem łączącym wszystkie oferowane towary jest Francja i język francuski, a także oryginalne francuskie zabawki edukacyjne i kreatywne.

Plac Francuski to  wspólna nauka języka francuskiego.

Blog Plac Francuski

odgrywa rolę kawiarenki z przepyszną kawą i jest naszym wirtualnym miejscem spotkań, wymiany opinii, dzielenia się wrażeniami oraz kroniką wydarzeń na PLACU.

TŁUMACZENIA FRANCUSKIE

tlumaczenia-francuskie

SKLEP INTERNETOWY

WAKACJE WE FRANCJI

wyszukiwarka-wakacyjna

SZKOŁA JĘZYKOWA

szkola-jezykowa

test33