Blog

28wrz, 20
Dzieci bawią się z rodzicami, wypełniają kreatywne kolorowanki dla dzieci.

Kolorowanki to zabawki, która przynosi dzieciom radość od lat. Wypełnione są nimi dziecięce podręczniki, czasopisma i książeczki. Taki sposób spędzania wolnego czasu ma wiele zalet. Czasem jednak maluchy szybko nudzą się kolorowaniem. Na szczęście obecnie na rynku dostępne są nie tylko tradycyjne egzemplarze. Coraz częściej ich bohaterami stają się postacie z najnowszych produkcji (seriali i animacji) uwielbianych przez najmłodszych. Przenoszą dzieci w inny świat, pełen kolorów i radości. Ponadto pojawiają się w nich kolejne elementy, które mają na celu uatrakcyjnić i urozmaicić zabawę. Poznaj zalety kreatywnych kolorowanek!

Kreatywne kolorowanki dla dzieci, dlaczego warto je kupować?

Nie tylko zabawa

Choć kolorowanki mogą wydawać się bardzo prostym rodzajem zabawy, mają duży wpływ na dziecko. Przede wszystkim wyrabiają dziecięcą rękę i wspomagają rozwój motoryki małej (sprawność dłoni i palców). Motoryka mała nie jest wrodzona, dlatego tak ważne jest, aby ją wykształcać i doskonalić od najwcześniejszych lat. Poza tym kolorowanki uczą odpowiedniego trzymania kredki i posługiwania się nią. To świetny wstęp przed zadaniem, jakie czeka dziecko w przyszłości, czyli pisaniem. Kolorowanki uczą nie tylko samego utrzymywania narzędzia, ale też precyzji i stosowania odpowiedniej siły nacisku. Wszystko to może wydawać się nam oczywiste. Jednak u dziecka te umiejętności dopiero raczkują i wymagają regularnego ćwiczenia.

Ćwiczenie motoryki małej to tylko jedna z korzyści, jakie dzieci wynoszą z tak prostej zabawy. Kolejną jest nauka cierpliwości i wytrwałości. Maluchy mają coraz większy problem ze skupieniem uwagi. Należy rozwijać u nich tę zdolność, wypracowywać sposoby na wydłużanie tzw. „attention span”, czyli okres uwagi, zanim osoba zostanie rozproszona. Kolorowanki pozwalają , aby dziecko się skoncentrowało i wyciszyło. Taka relaksacja ważna jest szczególnie dla dziecka, które jest w ciągłym ruchu lub dużo czasu poświęca na aktywność fizyczną. Chwila odpoczynku i spowolnienie tempa połączone z ciekawym zadaniem na pewno pozytywnie wpłynie na samopoczucie dziecka. Przystępna cena zamyka listę zalet kolorowanek. Trudno o kupno innej wartościowej zabawki tak małym kosztem.

Rodzaje kreatywnych kolorowanek

Każdy z nas wie, jak wygląda kolorowanka. Kontury obrazka, który należy samodzielnie wypełnić kolorem. Czasem to wystarcza, aby dziecko dobrze się bawiło. Warto jednak wiedzieć, że istnieje alternatywa. Kreatywne kolorowanki to książeczki edukacyjne, które zwrócą uwagę każdej pociechy. Oprócz obrazków, które należy pokolorować, znajdują się w nich naklejki, wierszyki, opowiadania, zadania i łamigłówki. Poza tym zastosowano w nich technologie uatrakcyjniające kolorowanie w oczach malucha. Dostępne są na przykład takie egzemplarze, w których kolor elementu ukazuje się po kontakcie papieru z wodą. Wystarczy, że smyk umoczy pędzel w wodzie i przejedzie nim po obrazku, a jego oczom ukażą się zachwycające barwy!

Dużo radości sprawiają tez kolorowanki, z których można skleić model np. zamku czy lalkę. Najpierw należy pokolorować szablon, następnie precyzyjnie go wyciąć i skleić. Oczywiście taka zabawa wymaga zaangażowania rodziców, ponieważ maluch może mieć problemy z wykonaniem modelu samodzielnie. Wspólnie spędzony czas, który poświęca się na kreatywne zadania, pokazuje dziecku, jak bawić się w wartościowy sposób.

Dziewczynka bawi się, wypełniając kreatywne kolorowanki dla dzieci.

Kolorowanki inne niż zwykle

Warto zwrócić uwagę na rodzaj obrazków umieszczonych w kolorowankach. Jeżeli masz możliwość, wybierz te o walorach edukacyjnych. Dzięki nim maluch nie tylko koloruje, ale poznaje zagadnienia związane z różnymi aspektami świata np. geografią, chemią, biologią czy techniką. Oczywiście, czasem trudno namówić pociechę, aby zrezygnowała z obrazków przedstawiających ulubionego bohatera bajki. Opłaca się jednak spróbować. Pokaż dziecku interesującą kolorowankę, przedstawiającą np. Wieżę Eiffela i dodaj od siebie kilka ciekawostek na temat Paryża. Dzięki temu zdobędzie ono nowe informacje i przekona się do wypełnienia kolorowanki innej niż zwykle.

Brak komentarzy - bądź pierwszy!

Brak komentarzy.

blog Plac FrancuskiPlac Francuski -jak przy każdej ulicy, skwerze czy rynku również i tu znajdziecie  różne szyldy- adresy zachęcające szeroko otwartymi drzwiami do wejścia do środka.

Plac Francuski to biuro tłumaczeniowe wykonujące tłumaczenia z i na język francuski.

Plac Francuski to księgarnia on-line oferująca szeroki wachlarz tematyczny od przewodników i słowników, przez beletrystykę do książek kucharskich, w której elementem łączącym wszystkie oferowane towary jest Francja i język francuski, a także oryginalne francuskie zabawki edukacyjne i kreatywne.

Plac Francuski to  wspólna nauka języka francuskiego.

Blog Plac Francuski

odgrywa rolę kawiarenki z przepyszną kawą i jest naszym wirtualnym miejscem spotkań, wymiany opinii, dzielenia się wrażeniami oraz kroniką wydarzeń na PLACU.

TŁUMACZENIA FRANCUSKIE

tlumaczenia-francuskie

SKLEP INTERNETOWY

WAKACJE WE FRANCJI

wyszukiwarka-wakacyjna

SZKOŁA JĘZYKOWA

szkola-jezykowa

test33