Blog

22wrz, 14

Najpierw wpadł mi w oko tytuł „Francuska oberża”. Od razu chciałam odłożyć wszystko na bok i … No tak, jestem nałogowym czytaczem. Największą dla mnie karą byłoby zabronić mi czytać. Jestem uzależniona od szelestu książek i czarnego druku. Teraz już chyba wiadomo, dlaczego Plac Francuski to również mała księgarnia. Dodając do tego moją nieukrywaną sympatię do wszystkiego co francuskiego i do dobrego jedzenia nie miałam innego wyjścia tylko zabrać się za lekturę. I przepadłam. Noc zarwana.

Zanurzyłam się w świecie małej pirenejskiej miejscowości Fogas a po chwili bohaterowie byli dla mnie jak znajomi, sąsiedzi czy też przyjaciele. Ze wszystkimi swoimi zaletami, ale i też niedoskonałościami. Ludzcy, wyraziści. Niektórych lubimy bardziej, do innych od początku czujemy antypatię.

Skąd tytuł „Francuska Oberża”? Stała na uboczu, opuszczona, żyjąca jedynie we wspomnieniach. Do momentu, kiedy w Pireneje dotarli Lorna i Paul. Czy udało im się przywrócić oberżę do świetności? Kibicujemy im w kolejnych potyczkach z losem i ….

Nic więcej nie dodam bo chyba nikt nie lubi, kiedy rąbek tajemnicy jest zbyt mocno uchylony. Sprawdźcie sami.

Na pocieszenie dodam tylko, że ostania strona książki to nie jest pożegnanie z Fogas, co oznacza kolejne bezsenne nocne godziny bo od lektury nie sposób się oderwać. „Powrót Paryżanina” połyka się tak samo jednym tchem, jak pierwszą część.

Julia Stagg „Francuska oberża” i „ Powrót Paryżanina” do nabycia w księgarni PLAC FRANCUSKI.

Zapraszam serdecznie

Swoją drogą też uważacie, że wanna z pachnącą pianką jest idealnym miejscem do czytania? Włosy tylko stają dęba po lekturze rachunku za wodę.

Tags: , , , ,

2 komentarze

  • Posted by Kasia on październik 9, 2016 at 01:45 pm

    Widzę, że nie tylko ja mam manię wszystkiego co francuskie, fajnie ze jest Twoja stronka gdzie moge znależć takie ksiazki, pozdrawiam serdecznie, polecisz jeszcze takie lekkie przyjemne ksiązki na jesienne wieczory?

    Reply
    • Posted by admin on październik 10, 2016 at 08:17 pm

      Fajnie, że jest nas więcej. Zajrzałam na Twój blog i już go zapisuję do ulubionych. Czy mogę podkradać Twoje materiały na moje lekcje francuskiego? Są świetne 🙂

blog Plac FrancuskiPlac Francuski -jak przy każdej ulicy, skwerze czy rynku również i tu znajdziecie  różne szyldy- adresy zachęcające szeroko otwartymi drzwiami do wejścia do środka.

Plac Francuski to biuro tłumaczeniowe wykonujące tłumaczenia z i na język francuski.

Plac Francuski to księgarnia on-line oferująca szeroki wachlarz tematyczny od przewodników i słowników, przez beletrystykę do książek kucharskich, w której elementem łączącym wszystkie oferowane towary jest Francja i język francuski, a także oryginalne francuskie zabawki edukacyjne i kreatywne.

Plac Francuski to  wspólna nauka języka francuskiego.

Blog Plac Francuski

odgrywa rolę kawiarenki z przepyszną kawą i jest naszym wirtualnym miejscem spotkań, wymiany opinii, dzielenia się wrażeniami oraz kroniką wydarzeń na PLACU.

TŁUMACZENIA FRANCUSKIE

tlumaczenia-francuskie

SKLEP INTERNETOWY

WAKACJE WE FRANCJI

wyszukiwarka-wakacyjna

SZKOŁA JĘZYKOWA

szkola-jezykowa

test33