Blog

27paź, 20
Czym są kulodromy dla dzieci? Niezwykłe klocki

Kulodrom dla dzieci – choć nazwa ta wielu osobom nic nie mówi, kryjącą się pod nią zabawkę kojarzy już zdecydowana większość. To najczęściej plastikowy albo drewniany tor, po którym porusza się metalowa lub szklana kulka. Jak działa kulodrom, jak wpływa na rozwój dziecka i jaki wybrać?

Jak działają kulodromy?

Kulodromy to różnej wielkości plastikowe lub drewniane tory, po których mkną metalowe bądź szklane kulki. Czasem napotykają one na różnego rodzaju przeszkody, co sprawia dzieciom jeszcze większą frajdę – obserwują one drogę kulek, niecierpliwie oczekując, co wydarzy się na końcu, gdy dotrą one do celu. Do wyboru mamy proste zabawki przeznaczone dla najmłodszych lub większe zestawy wymagające samodzielnego złożenia.

Kulodrom a rozwój dziecka

Kulodromy potrafią zainteresować właściwie każde dziecko – łączenie klocków, które w efekcie stworzą tor dla kulek, zaabsorbuje Twoją pociechę na długie godziny. Tego typu zabawki konstrukcyjne wpływają na wyobraźnię i kreatywność dziecka, jednocześnie pomagając rozwijać zdolności manualne i ćwiczyć koncentrację. Kulodromy to także świetne zabawki motoryczne, wpływające na koordynację wzrokowo-ruchową oraz czucie przestrzenne.

Kolorowa, urzekająca różnorodnością kształtów zjeżdżalnia dla kulek zachwyci zarówno malucha, jak i dziesięciolatka. Mimo że najczęściej są one przeznaczone dla dzieci powyżej 3. roku życia, producenci zaczynają też tworzyć proste konstrukcje dla młodszych brzdąców. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by do zabawy przyłączyło się starsze rodzeństwo lub rodzice. Kulodromy to niemal niewyczerpane źródło rozrywki, niosącej ze sobą szereg walorów edukacyjnych. Zabawki te idealnie nadają się także na prezent dla chłopca czy dziewczynki.

Drewniany czy plastikowy – który kulodrom wybrać?

Kulodromy dla dzieci zazwyczaj wykonuje się z drewna lub tworzyw sztucznych. Kulodromy drewniane to propozycja przede wszystkim dla młodszych dzieci – drewno to bezpieczny, cechujący się wysoką jakością materiał, który jest często wykorzystywany do produkcji zabawek. Drewniany kulodrom składa się z dużych i solidnych elementów, co minimalizuje ryzyko przypadkowego włożenia ich do ust, a w konsekwencji zakrztuszenia. Zaletą kulodromów drewnianych jest też ich klasyczny, minimalistyczny wygląd, dzięki czemu zabawka może stanowić jednocześnie ciekawą ozdobę pokoju malca.

Córka z tatą bawi się kulodromem.

Kulodromy plastikowe natomiast to najczęściej tory składające się z wielu elementów. Zestawy takie jak Kulodrom Maxi doskonale sprawdzają się podczas tworzenia nawet skomplikowanych tras urozmaiconych licznymi przeszkodami. Jednak ze względu na dużą ilość, nierzadko drobnych elementów kulodromy plastikowe są z reguły przeznaczone dla nieco starszych dzieci.

Jaki kulodrom wybrać?

Wybierając tor kulkowy, zwróć uwagę przede wszystkim na wiek dziecka. Odpowiedni kulodrom dla roczniaka to prosty, wielobarwny, najlepiej wykonany z drewna tor, po którym bez końca można puszczać kolorowe kulki. Dzięki nieskomplikowanej konstrukcji, dziecko szybko oswoi się z zabawką i bez większego trudu – lub z drobną pomocą rodzica – odkryje zasadę jej działania. Ciekawe kolory i urozmaicone kształty sprawią, że zabawa kulodromem będzie dla rocznego dziecka prawdziwą ucztą bodźców.

Chcąc znaleźć kulodrom dla dwulatka, możesz postawić na nieco bardziej skomplikowane kształty i trasy. Dobrym wyborem będzie zarówno kulodrom drewniany, jak i plastikowy – w przypadku tego drugiego zwróć tylko uwagę na wielkość elementów. Dwulatka zachwyci możliwość samodzielnego łączenia klocków i ułożenia toru, po którym następnie będzie wędrować kulka.

O ile dobry kulodrom dla malucha to stosunkowo prosty i krótki tor kulkowy, dziecko w wieku szkolnym szybko znudzi się taką zabawką. Z myślą o nich powstają wieloczęściowe zestawy do samodzielnego składania, tworzące długie tory z licznymi przeszkodami – świetnymi przykładami są tu Kulodrom Mega z windą z dwoma poziomami prędkości czy Kulodrom Odyseja Kosmiczna, który zabierze Twoją pociechę w niezwykłą, międzygalaktyczną podróż. Są to kulodromy wykonane z tworzyw sztucznych, zawierające wiele elementów i dodatków, a tym samym zapewniające wielogodzinną rozrywkę.

Brak komentarzy - bądź pierwszy!

Brak komentarzy.

blog Plac FrancuskiPlac Francuski -jak przy każdej ulicy, skwerze czy rynku również i tu znajdziecie  różne szyldy- adresy zachęcające szeroko otwartymi drzwiami do wejścia do środka.

Plac Francuski to biuro tłumaczeniowe wykonujące tłumaczenia z i na język francuski.

Plac Francuski to księgarnia on-line oferująca szeroki wachlarz tematyczny od przewodników i słowników, przez beletrystykę do książek kucharskich, w której elementem łączącym wszystkie oferowane towary jest Francja i język francuski, a także oryginalne francuskie zabawki edukacyjne i kreatywne.

Plac Francuski to  wspólna nauka języka francuskiego.

Blog Plac Francuski

odgrywa rolę kawiarenki z przepyszną kawą i jest naszym wirtualnym miejscem spotkań, wymiany opinii, dzielenia się wrażeniami oraz kroniką wydarzeń na PLACU.

TŁUMACZENIA FRANCUSKIE

tlumaczenia-francuskie

SKLEP INTERNETOWY

WAKACJE WE FRANCJI

wyszukiwarka-wakacyjna

SZKOŁA JĘZYKOWA

szkola-jezykowa

test33