Blog

14lis, 14
herbaciane wieczory
Herbaciane wieczory

Jesienne i zimowe długie wieczory to idealna pora na lekturę. Mamy już pod ręką rozpływające się w ustach magdalenki. Wybraliśmy książkę. Jesteśmy zakopani pod mięciutkim kocem. Ok wymiennie z kocem może być wanna z pachnącą pianką. Czego do kompletu brakuje? Jakieś propozycje? Z pewnością lista ich jest spora. U mnie na pierwszym miejscu jest kubek z herbatą. Unoszący się zapach jej wspaniałego aromatu nieodmiennie wprowadza mnie w doskonały nastrój. Uwielbiam moje herbaciane wieczory. A Wy w jakich okolicznościach przyrody najbardziej lubicie zatopić się w tekście?

Ponieważ dobra lektura i pyszna herbata świetnie się uzupełniają, Plac Francuski postanowił wspólnie z zaprzyjaźnioną herbaciarnią  ułatwić Wam skompletowanie tego niezbędnego zestawu miłośników czytania. Odbiór osobisty książek zakupionych w księgarni Plac Francuski możliwy jest także w herbaciarni Pai Mu Tan w Chorzowie. Przy okazji odbioru otrzymujecie 10% rabatu na tamtejsze przepyszne herbaty. W tej chwili rządzi w moim domu zielona księżycowa. To propozycja dla osób, które gustują w korzennych rozgrzewających smakach. Zresztą z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Przy okazji, znacie autora załączonego obrazu? Obraz nosi nazwę The Tea i powstał w 1880 roku. Jego twórcą jest Mary Cassatt. Urodziła się ona w Stanach Zjednoczonych lecz już w młodości przeniosła się do Francji, gdzie pozostała do końca życia. Szybko dołączyła do Impresjonistów w szczególności współpracując z Edgarem Degas. Zachowała jednak swój indywidualny styl posługując się często pastelami oraz tworząc grafiki.   Jednym z ulubionych tematów jej obrazów były kobiety i dzieci. Jej twórczość miała znaczny wpływ na rozpropagowanie impresjonizmu w Stanach Zjednoczonych. Przegląd jej prac jest dostępny tutaj.

źródło zdjęcia: https://www.marycassatt.org/The-Tea,-c.1880.html

1 komentarz

  • Posted by Monika on listopad 14, 2014 at 09:29 pm

    Bardzo ciekawy, przyjemny tekst, już tęsknię za kocem herbatą i dobrą książką o francuskich cudach 🙂

    Reply

blog Plac FrancuskiPlac Francuski -jak przy każdej ulicy, skwerze czy rynku również i tu znajdziecie  różne szyldy- adresy zachęcające szeroko otwartymi drzwiami do wejścia do środka.

Plac Francuski to biuro tłumaczeniowe wykonujące tłumaczenia z i na język francuski.

Plac Francuski to księgarnia on-line oferująca szeroki wachlarz tematyczny od przewodników i słowników, przez beletrystykę do książek kucharskich, w której elementem łączącym wszystkie oferowane towary jest Francja i język francuski, a także oryginalne francuskie zabawki edukacyjne i kreatywne.

Plac Francuski to  wspólna nauka języka francuskiego.

Blog Plac Francuski

odgrywa rolę kawiarenki z przepyszną kawą i jest naszym wirtualnym miejscem spotkań, wymiany opinii, dzielenia się wrażeniami oraz kroniką wydarzeń na PLACU.

TŁUMACZENIA FRANCUSKIE

tlumaczenia-francuskie

SKLEP INTERNETOWY

WAKACJE WE FRANCJI

wyszukiwarka-wakacyjna

SZKOŁA JĘZYKOWA

szkola-jezykowa

test33