Blog

20maj, 20
samodzielna nauka francuskiego

Samodzielna nauka języka francuskiego wbrew pozorom może być ciekawa i przyjemna. Każdy kto kiedykolwiek próbował nauczyć się jakiegoś języka obcego wie jakie to może być trudne. Dzieci o wiele szybciej radzą sobie z nowymi umiejętnościami, również z nauką języka obcego. Należy jednak je zachęcić do tego. Dla każdego małego odkrywcy mało atrakcyjne będą standardowe podręczniki czy zeszyty ćwiczeń. Dzieci uczą się przez zabawę dlatego książeczki, zabawki, płyty do nauki języka powinny być dla nich atrakcyjne i zachęcające do nauki i zabawy.

prosta samodzielna nauka języka francuskiego

Książeczki do nauki języka francuskiego

Książki lubią zarówno małe i duże dzieci. Jednak wybór dla malucha i starszaka będzie zupełnie inny. Francuski dla początkujących może wydawać się bardzo trudnym językiem. Jednak gry wdrożymy różne sposoby nauki francuskiego już on najmłodszych lat, możemy liczyć na to, że nasze dziecko pokocha Francję i idealnie poradzi sobie w przyszłości z nauką języka.

Książeczki dla najmłodszych

Książeczki do samodzielnej nauki języka francuskiego powinny być sztywne, żeby nawet najmniejsze dziecko nie mogło porwać książeczki i swobodnie odkrywać język obcy wszystkimi zmysłami. Nauka liczenia i nazywania prostych przedmiotów do idealny sposób dla najmniejszych dzieci. Rodzice już od najmłodszych lat mogą oswajać dziecko z językiem pokazując i mówiąc po francusku przedmioty i liczby jakie są na obrazkach. Dziecko w tym czasie przez to, że książka jest odpowiednio zbudowana, może się nią bawić i na swój sposób uczyć się języka.

Książeczki dla ucznia

Tutaj możemy już trochę bardziej urozmaicić nasz wybór. Takim szkolnym dzieciakom na pewno spodobają się ilustrowane słowniki. Dzięki kolorowym obrazkom dzieci łatwo zapamiętają nazwy przedmiotów. Jest to również atrakcyjna forma nauki. Dodatkowo komiksy, uzupełnianki i fakt, że w książce mamy przyjaciela, który jest w podobnym wieku sprawi, że nasze pociechy zaprzyjaźnią się z takim słownikiem na dłużej. Prosty i kreatywny słownik na pewno wspomoże naukę języków.

Książeczka dla starszych

Znajomość języka angielskiego jest dzisiaj powszechna. Idealne dla początkujących i tych, którzy pragną odświeżyć sobie naukę języka francuskiego będzie nauka języka i przypomnienie zasad w języku angielskim. Do tego naukę ułatwią komiksy, które są bardzo atrakcyjną formą nauki dla starszych dzieci. Ponadto wybierając książeczkę w dwóch językach wspieramy szeroki rozwój naszego dziecka. Jest to szansa, że w przyszłości nasza pociecha zostanie poliglotą.

przyjemna samodzielna nauka francuskiego

Zabawki do zaznajomienia z językiem francuskim

Wiele zabawek, nawet takich które mamy już w domu, możemy użyć jako pomoc w nauce języka. Wtedy jeszcze bardziej łączymy zabawę z nauką. Zabawkę należy zawsze rozpakować, dlatego jeśli będzie ona posiadała oryginalne francuskie opakowanie i instrukcję w języku francuskim nauka języka francuskiego zaczynać będzie się już w trakcie otwierania zabawki. Dzieci przecież często pytają: a co to znaczy, jak się tym bawić. To idealny moment aby przedstawić to po francusku. Jeśli mamy młodsze dzieci możemy w trakcie zabawy używać francuskich słów i je tłumaczyć, wspólnie nazywać kolory czy przedmioty. Z czasem nauka języka będzie coraz łatwiejsza i grać i bawić będziecie mogli się tylko po francusku. Na pewno ułatwią to francuskie zabawki i gry, które intuicyjnie pozwalają nam w naturalny sposób uczyć się języka.

Samodzielna nauka języka francuskiego z piosenką w tle

Nie trzeba wcale książek aby zrozumieć język francuski. Podstawy dziecko może uczyć się słuchając piosenek, a później je powtarzając. Piosenki łatwo wpadają w ucho i sprawiają, że szybko je zapamiętujemy. Przemycone w nich podstawowe zwroty po francusku i wyrazy pomagają w naturalnej nauce języka. Śpiewając, można pokazywać przedmioty, czytać razem z słuchaniem odpowiednie książeczki, które jeszcze bardziej wspomagają naukę.

Jak widzicie jest wiele sposobów na język francuski. Samodzielna nauka francuskiego nie musi być nudna. Wybierając odpowiednie narzędzia, możecie skutecznie zachęcić dziecko do nauki języków i sprawić że samodzielna nauka będzie przyjemnością. Dodatkowym atutem samodzielnej nauki w domu od najmłodszych lat jest poszerzanie więzi z rodzicami. Możecie wspólnie uczyć się języka, odkrywać nowe słowa i zwroty. Wspólna zabawa, czytanie i śpiewanie zacieśnia Waszą relację i łączy przyjemne z pożytecznym

Brak komentarzy - bądź pierwszy!

Brak komentarzy.

blog Plac FrancuskiPlac Francuski -jak przy każdej ulicy, skwerze czy rynku również i tu znajdziecie  różne szyldy- adresy zachęcające szeroko otwartymi drzwiami do wejścia do środka.

Plac Francuski to biuro tłumaczeniowe wykonujące tłumaczenia z i na język francuski.

Plac Francuski to księgarnia on-line oferująca szeroki wachlarz tematyczny od przewodników i słowników, przez beletrystykę do książek kucharskich, w której elementem łączącym wszystkie oferowane towary jest Francja i język francuski, a także oryginalne francuskie zabawki edukacyjne i kreatywne.

Plac Francuski to  wspólna nauka języka francuskiego.

Blog Plac Francuski

odgrywa rolę kawiarenki z przepyszną kawą i jest naszym wirtualnym miejscem spotkań, wymiany opinii, dzielenia się wrażeniami oraz kroniką wydarzeń na PLACU.

TŁUMACZENIA FRANCUSKIE

tlumaczenia-francuskie

SKLEP INTERNETOWY

WAKACJE WE FRANCJI

wyszukiwarka-wakacyjna

SZKOŁA JĘZYKOWA

szkola-jezykowa

test33