Blog

5wrz, 14

Macie już pomysł na weekendowe słodkie małe co –nieco? Jeżeli nie to może się przyda podpowiedź Placu Francuskiego? Tym raz w roli głównej jabłka.

Tarta Tatin

Czyli tarta z jabłkami do góry nogami …

Pod koniec dziewiętnastego wieku siostry Tatin przypaliły ciasto. Chcąc jednak uratować przepyszny deser, usunęły przypalony spód, zostawiły jabłka a na wierzch położyły nową porcję ciasta. Etap przypalania możecie pominąć 🙂

Potrzebujemy:

Na ciasto:
100g mąki
70g masła
30g cukru
1 jajko
Szczyptę soli

Na masę:

600g jabłek
100g masła
100 g cukru
1 torebka cukru wanilinowego

I co dalej:

Zagniatamy kruche ciasto i zawinięte w folię wstawiamy na godzinę do lodówki.

Obrane jabłka kroimy na plastry, topimy połowę masła w okrągłej formie do pieczenia, posypujemy połową cukru i cukru wanilinowego. Układamy warstwami jabłka. Dusimy przez 15 minut. Rozgrzewamy piekarnik do temperatury 200oC. Rozwałkowujemy kruche ciasto na okrągły placek, nakładamy na jabłka i dociskamy do brzegu formy. (Uwaga: na oparzenia najlepszy środek to …. :-). Pieczemy 30 minut. Ostrożnie odwracamy formę dnem do góry i wyjmujemy tartę. Posypujemy jabłka pozostałym cukrem i pokrojonym w płatki masłem. Karmelizujemy w piekarniku pod grillem.

Możemy przestać się oblizywać, szybciutko nakładamy ciepłą tartę na talerzyki, dokładamy nieobowiązkowo waniliowe lody i/ lub bitą śmietanę i po ciuchu liczymy, że uda nam się załapać na jeszcze jeden kawałek. Smacznego

Więcej przepisów na tartę Tatin oraz inne potrawy kuchni francuskiej znajdziecie w książkach kucharskich w księgarni PLAC FRANCUSKI.

Serdecznie zapraszamy

Brak komentarzy - bądź pierwszy!

Brak komentarzy.

blog Plac FrancuskiPlac Francuski -jak przy każdej ulicy, skwerze czy rynku również i tu znajdziecie  różne szyldy- adresy zachęcające szeroko otwartymi drzwiami do wejścia do środka.

Plac Francuski to biuro tłumaczeniowe wykonujące tłumaczenia z i na język francuski.

Plac Francuski to księgarnia on-line oferująca szeroki wachlarz tematyczny od przewodników i słowników, przez beletrystykę do książek kucharskich, w której elementem łączącym wszystkie oferowane towary jest Francja i język francuski, a także oryginalne francuskie zabawki edukacyjne i kreatywne.

Plac Francuski to  wspólna nauka języka francuskiego.

Blog Plac Francuski

odgrywa rolę kawiarenki z przepyszną kawą i jest naszym wirtualnym miejscem spotkań, wymiany opinii, dzielenia się wrażeniami oraz kroniką wydarzeń na PLACU.

TŁUMACZENIA FRANCUSKIE

tlumaczenia-francuskie

SKLEP INTERNETOWY

WAKACJE WE FRANCJI

wyszukiwarka-wakacyjna

SZKOŁA JĘZYKOWA

szkola-jezykowa

test33