Blog

17lis, 20
Czym są wydrapywanki dla dzieci?

Wydrapywanki dla dzieci to bardzo ciekawa alternatywa dla tradycyjnych kolorowanek. Oczywiście, one także mają mnóstwo zalet, ale jeżeli szukacie czegoś, co zachwyci nie tylko uzdolnione plastycznie dzieci, to wydrapywanki są idealnym wyborem. Świetnie sprawdzą się jako drobny prezent, który na pewno zaskoczy pociechy w różnym wieku. Co więcej, także dorośli stali się miłośnikami tej zabawy! Dlaczego? Jest bardzo relaksująca, wycisza i pozwala skupić się na jednej czynności. Chcecie dowiedzieć się więcej na temat wydrapywanek? Koniecznie przeczytajcie ten artykuł!

Czym są wydrapywanki dla dzieci?

Na początku należałoby wyjaśnić, czym są wydrapywanki. Nie wszyscy jeszcze spotkali się z tego rodzaju zabawą, dlatego czujemy się zobowiązani wytłumaczyć im, na czym to wszystko polega. Mianowicie, wydrapywanka to zabawa, która polega na zdrapywaniu wierzchniej warstwy kartki, pod którą znajduje się obrazek. Do zdrapywania służą specjalne rysiki.

Wydrapywanki dla dzieci rozwijają motorykę małą.

Zabawa ta była już oczywiście niektórym znana z zajęć plastycznych lub domowych eksperymentów. Taka wersja polega na pokryciu za pomocą kredek świecowych całej kartki z bloku technicznego. Następnie plamy zamalowuje się farbą plakatową w ciemnym kolorze. Kolejny krok to odczekanie aż farba całkowicie wyschnie. Teraz można przystąpić do wydrapywania np. za pomocą wykałaczki. Tak było, zanim na rynku zaczęły być dostępne gotowe wydrapywanki.

Podstawową różnicą, która występuje pomiędzy domowymi a gotowymi wydrapywankami polega na tym, że pod czarną warstwą tych drugich znajduje się już dopracowany obraz, który wystarczy wydobyć. Dlatego zabawka ta świetnie sprawdzi się jako podarek dla dzieci, które mają problem z rysowaniem i malowaniem, a także chciałby poczuć, że tworzą coś pięknego. Poza tym wydrapywanka dla dzieci to zestaw, który zaspokaja w nich potrzebę odkrywania, tego, co ukryte.

Jakie rodzaje wydrapywanek można kupić?

Jeżeli lubisz zabawki kreatywne i zdecydujesz się na kupno wydrapywanki, na pewno zaskoczy Cię różnorodność tych produktów. Wydrapywanki dla dzieci mogą przestawiać mnóstwo różnych pięknych obrazów. Dzieci szczególnie lubią te ze zwierzętami czy bohaterami ulubionych bajek. Dopracowane grafiki, na przykład takie jak te znane z zestawów Auzou lub Djeco, sprawiają, że zabawka jest jedyna w swoim rodzaju i cieszy wzrok.

Wydrapywanka może być prawdziwym małym dziełem sztuki. Dlatego tak chętnie sięgają po nią nie tylko dzieci, ale też dorośli. Przepiękne obrazy i relaksująca czynność to połączenie idealne na przykład po stresującym dniu. Rozsiądź się wygodnie w fotelu, włącz ulubioną muzykę i zabierz się za wydrapywanie. Taki sposób na odpoczynek cieszy się coraz większą popularnością wśród dorosłych.

Zalety wydrapywanek

Wydrapywanki dają dzieciom dużo frajdy.

Wiemy, że wydrapywanki relaksują i pozwalają się skupić. Czy to ich jedyne zalety? Oczywiście, że nie! To zabawa, która nie tylko daje radość, ale też wspiera motorykę małą dzieci. Poza tym uczy wytrwałości i cierpliwości, a te cechy warto ukształtować w najmłodszych. Pamiętaj, aby przed kupnem wydrapywanki sprawdzić wiek, od którego jest zalecana. Zazwyczaj jest to 5-6 lat.

Kolejnym plusem wydrapywanek jest fakt, że dziecko może się nimi bawić praktycznie wszędzie. Sprawa nie wygląda tak prosto z malowaniem, szczególnie gdy dziecko chce malować farbami. Wydrapywanki dla dzieci można zabrać na przykład do samochodu, gdy całą rodzinę czeka długa podróż, która szczególnie może dłużyć się pociechom. Jedyne, czego potrzeba, aby uwolnić ich kreatywność to zestaw, który składa się z tylko dwóch elementów – obrazka i rysika.

Brak komentarzy - bądź pierwszy!

Brak komentarzy.

blog Plac FrancuskiPlac Francuski -jak przy każdej ulicy, skwerze czy rynku również i tu znajdziecie  różne szyldy- adresy zachęcające szeroko otwartymi drzwiami do wejścia do środka.

Plac Francuski to biuro tłumaczeniowe wykonujące tłumaczenia z i na język francuski.

Plac Francuski to księgarnia on-line oferująca szeroki wachlarz tematyczny od przewodników i słowników, przez beletrystykę do książek kucharskich, w której elementem łączącym wszystkie oferowane towary jest Francja i język francuski, a także oryginalne francuskie zabawki edukacyjne i kreatywne.

Plac Francuski to  wspólna nauka języka francuskiego.

Blog Plac Francuski

odgrywa rolę kawiarenki z przepyszną kawą i jest naszym wirtualnym miejscem spotkań, wymiany opinii, dzielenia się wrażeniami oraz kroniką wydarzeń na PLACU.

TŁUMACZENIA FRANCUSKIE

tlumaczenia-francuskie

SKLEP INTERNETOWY

WAKACJE WE FRANCJI

wyszukiwarka-wakacyjna

SZKOŁA JĘZYKOWA

szkola-jezykowa

test33