Blog

14maj, 21
Zakochany Paryż - para na tle Wieży Eiffla.

Znacie film „Zakochany Paryż”? „Paris je t’aime” to obowiązkowa pozycja dla wszystkich romantycznych wielbicieli Paryża. Sam Paryż w świadomości całego świata wpisuje się w dwa obrazy: światowa stolica mody i miasto zakochanych. Dzisiaj przyjrzymy się, dlaczego zakochany Paryż uchodzi za najromantyczniejszą stolicę Europy. Sprawdźmy, gdzie pójść z drugą połówką, jeśli już odwiedzimy to miasto miłości.

Nie od zawsze miasto ma miano stolicy miłości. Paryż nastrojowy, romantyczny to obraz wykreowany przez francuskich artystów, poetów i pisarzy. Podobno najpiękniejsze rzeczy dzieją się na Montmartre. Ale czy tylko tam? Stwórzmy plan romantycznego przepisu na zwiedzanie Paryża. Czas nie ma znaczenia. Ważne, żeby odwiedzić te miejsca, będąc w Paryżu.

Montmartre

Montmartre to historyczna dzielnica Paryża, która swoją nazwę zawdzięcza wzgórzu, na którym się znajduje. Dawniej w czasach bohemy artystycznej było to centrum rozrywkowej części miasta. Zabudowa to stare kamieniczki, kręte brukowane uliczki, zagajniki i tysiące schodów. Znajdziemy tam wiele ciekawych atrakcji turystycznych:

  • Place du Tertre – gdzie artyści mogą namalować Wasz wspólny portret
  • Kolej linowo-terenowa Montmartre – przewozi turystów, którzy nie lubią się przemęczać wchodząc pod górę
  • Rynek Saint-Pierre
  • Muzeum Życia Romantycznego
  • pomnik Chevalieur de la Barre, ofiar nietolerancji

Bez trudu odnajdziemy domy, które zamieszkiwane były przez znanych ludzi. Montmartre zamieszkiwali między innymi Pablo Picasso, Fryderyk Chopin czy Jean-Baptiste Clément. Znajdziemy tam także ścianę miłości, do umieszczania pamiątkowych wpisów przez zakochanych oraz stare, klimatyczne knajpki i restauracji, które pamiętają jeszcze czasy bohemy. Montmartre jest to idealne miejsce na wieczorny/nocny spacer po zakochanym Paryżu.

Pejzaż paryski.

Park des Buttes Chaumont

Park des Buttes Chaumont jest największym parkiem we Francji, znajduje się na obrzeżach Paryża. Jego największa atrakcja to Świątynia Sybilli, która znajduje się na wzniesieniu, do którego prowadzi zawieszony most, który zaprojektował Gustawa Eiffla. Są to piękne tereny do spacerów, które nie są tak zatłoczone, jak pozostałe historyczne miejsca w Paryżu.

Pola Elizejskie

Avenue des Champs-Élysées to reprezentacyjna ulicy Paryża, na której jednym końcu znajduje się Łuk Triumfalny. Znajdują się tam liczne teatry, kina, sklep ekskluzywne i restauracje. W pobliżu położony jest także Pałac Elizejski z ogrodem. W okresie letnim odbywa się tam wiele wystaw i imprez, wówczas ulica jest wyłączana z ruchu dla samochodów.

Lasek Boloński

Bois de Boulogne uważany jest za płuca Paryża. Najpiękniejszą jego częścią jest Park Bagatelle. Charakteryzuje go romantyczna sceneria z rozarium, gdzie znajduje się tysiąc odmian róż. Zakochani spacerowicze mogą przechadzać się pomiędzy mostkami, kaskadami, grotami czy oczkami wodnymi. Znajdują się tutaj także liczne rabaty kwiatowe, z roślinami kwitnącymi przez cały rok.

Wieża Eiffla

Nie może być mowy o zakochanym Paryżu bez wspomnienia o wieży Eiffla. Wieża Eiffla to nie tylko symbol Paryża, ale całej Francji. Jest najwyższą budowlą w tym kraju, a w czasie kiedy ją wybudowano, była największą budowlą na świecie (mierzy 324 metry). Wycieczka po Paryżu nie może być uznana za udaną, jeżeli nie odwiedzimy wierzy Eiffla i otaczających ją Pól Marsowych. Poczujemy tam klimat miasta i jego turystyczny charakter. Wieczorem Eiffla jest pięknie oświetlona, jednak pamiętajmy, że w jej okolicy spotkamy wiele par podziwiających jej piękno i romantyzm.

Zakochany Paryż – rejs panoramiczny po Sekwanie z kolacją

Sekwana opływa Paryż i z jej poziomu możemy podziwiać najpiękniejsze zabytki i dzielnice miasta. Rejs po Sekwanie zabierze nas w podróż po zakochanym Paryżu. Jeśli dodamy do tego romantyczną kolację, przepis na wyjątkowy wieczór gwarantowany. Na terenie miasta pływają barki, które są restauracjami. Na wyjątkowy rejs z elegancką kolacją musimy się jednak wcześniej umówić i zarezerwować stolik.

Zakochani w Paryżu.

Podróż do stolicy miłości jest wyjątkowym wydarzeniem dla każdej pary. Marzymy o podróży do stolicy Francji. Paryż osławiony w sztuce i filmach przyciąga swoim klimatem. Wprawdzie jest miastem bardzo zaludnionym i zatłoczonym, jeśli jednak odejdziemy od turystycznych placów i wejdziemy głębiej w tajemnicze uliczki i między klimatyczne kamienice poznamy na własnej skórze jego wyjątkowy charakter. Jeśli jesteśmy miłośnikami sztuki, cyganerii i bohemy poczujemy się jak bohaterowie powieści.

Brak komentarzy - bądź pierwszy!

Brak komentarzy.

blog Plac FrancuskiPlac Francuski -jak przy każdej ulicy, skwerze czy rynku również i tu znajdziecie  różne szyldy- adresy zachęcające szeroko otwartymi drzwiami do wejścia do środka.

Plac Francuski to biuro tłumaczeniowe wykonujące tłumaczenia z i na język francuski.

Plac Francuski to księgarnia on-line oferująca szeroki wachlarz tematyczny od przewodników i słowników, przez beletrystykę do książek kucharskich, w której elementem łączącym wszystkie oferowane towary jest Francja i język francuski, a także oryginalne francuskie zabawki edukacyjne i kreatywne.

Plac Francuski to  wspólna nauka języka francuskiego.

Blog Plac Francuski

odgrywa rolę kawiarenki z przepyszną kawą i jest naszym wirtualnym miejscem spotkań, wymiany opinii, dzielenia się wrażeniami oraz kroniką wydarzeń na PLACU.

TŁUMACZENIA FRANCUSKIE

tlumaczenia-francuskie

SKLEP INTERNETOWY

WAKACJE WE FRANCJI

wyszukiwarka-wakacyjna

SZKOŁA JĘZYKOWA

szkola-jezykowa

test33