Blog

21lip, 20
Jakie zestawy kreatywne dla dziewczynek można kupić?

Dzieci podczas zabawy nie tylko spędzają miło czas, ale przede wszystkim rozwijają swój umysł, wyobraźnię i motorykę. Każda zabawa czegoś uczy, a używane przy tym zabawki pomagają w doskonaleniu wielu sprawności. Nawet my sami dużo łatwiej coś zapamiętujemy i szybciej się czegoś uczymy w momencie wykonywania jakiś ciekawych czynności. Jak więc zadbać o odpowiedni dobór zabawek, które nie tylko będą zajmować czas naszych dzieci, ale również je uczyć

Kreatywność jest na pierwszym miejscu

Zestawy kreatywne dla dziewczynek i dla chłopców, to takie zabawki, które oprócz swojej wyjątkowości, kolorystyki i formy jaka przyciąga dzieci, pozwalają na ich rozwój intelektualny oraz manualny. Tak jak gry i zabawy uczą orientacji w terenie oraz wszechobecnych zasad i ich przestrzegania, tak zabawki kreatywne, pozwalają na poznanie otoczenia, rozwinięcie wszystkich sprawności oraz przyswojenie wiedzy, przez doświadczenia, która może zaowocować w późniejszych latach. Dzięki kreatywnym zabawom powstają nowe pomysły i idee, dzieci doszukują się oryginalnych rozwiązań i posiadają wyjątkowy pogląd na świat jaki je otacza. To właśnie najbliższe otoczenie, rodzina, rodzice, koledzy i koleżanki oraz sposób wychowania uczą dzieci kreatywności, otwartości i budowania większej pewności siebie.

Zabawki kreatywne – dlaczego warto postawić na ten wybór?

Każdy rodzic wybierając zabawki dla własnego dziecka, kieruje się też własnymi upodobaniami, tym czym sam bawił się w dzieciństwie oraz nowoczesną technologią, która zaskakuje i zaciekawia. Należy jednak pamiętać, że to nasze dzieci mają w kwestii zabawek kluczowe zdanie i to one będą czerpały z nich radość i naukę. Nauka samodzielnej zabawy jest bardzo istotna w wychowaniu dziecka, gdyż pozwala na całkowite skupienie i pobudza do myślenia. Dziecko ma świadomość, że jest odpowiedzialne za swoje działania i może samodzielnie podejmować wszystkie decyzje. Warto więc postawić na takie zabawki, które w dużej mierze zaciekawią nasze dziecko i będą zachęcać do podejmowania nowych wyzwań. Zabawki kreatywne możemy wszędzie ze sobą zabrać, a dodatkowo zarazić nimi osoby w naszym otoczeniu. Różnego rodzaju malowanki, wycinanki poszczególnych elementów, lepienie z plasteliny, przybijanie i układanie przedmiotów dadzą nie tylko radość, ale przyczynią się do szybszego i prawidłowego rozwoju dziecka.

Kreatywne-zabawy-z-dziećmi

Zestawy kreatywne dla dziewczynek

Dobrym przykładem kreatywnych zabawek dla dziewczynek są różnego rodzaju ozdoby, które mogą wykonać samodzielnie. Zestawy zabawek dla dziewczynek posiadają całą masę koralików, metalowych i drewnianych elementów, które można nawlekać na sznurki i tworzyć piękne naszyjniki i bransoletki. Koraliki są małe, natomiast ćwiczą precyzję ruchów, zdolności manualnych oraz cierpliwości. Kreatywne zestawy oferuje również firma Aquarellum, której zabawki możemy zakupić na stronie internetowej sklepu „Plac Francuski”. Są to różnego rodzaju plansze do malowania, o wielu wzorach i kategoriach, które można pomalować akwarelami, a dodatkowy efekt fluorescencyjny dodaje rysunkowi jeszcze większego uroku.

Do ciekawych zabaw dla dziewczynek z pewnością wpiszą się zabawki polegające na różnego rodzaju doświadczeniach. Zestawy zabawkowe dzięki którym można stworzyć własne kremy, brokatowe słodycze czy zrobić odlewy gipsowe, nie są spotykane na co dzień w stacjonarnych sklepach, dlatego ich oryginalność i ciekawe rozwiązania nie tylko zainteresują młode damy, ale także przyciągną do zabawy inne rówieśniczki. Tworzenie różnego rodzaju babeczek, czekoladek, cukierków, świec zapachowych czy perfum to zabawy na długie godziny, a nauka połączona z zabawą sprawi, że ten czas będzie dla dzieci niezapomniany.

Kreatywne zabawki dla chłopców

Tak samo jak w przypadku dziewczynek, istnieją kreatywne zabawki dedykowane typowo chłopcom. Składanie różnego rodzaju pojazdów możemy znaleźć w co drugim zestawie na półkach sklepowych, ale możliwość zbudowania własnego robota od podstaw, dodatkowo takiego który się porusza nie oderwie dziecka od zabawy. Ciekawymi rozwiązaniami są także zestawy dla małych majsterkowiczów, które posiadają mnóstwo elementów do przybijania i przykręcania dzięki dołączonym narzędziom, a także zestawy elektroniczne do poskładania zabawek interaktywnych, które jeżdżą, świecą, obracają się lub tworzą konkretne przedmioty z elementami dźwiękowymi, jak alarm, cyfrowy ekran czy mikrofon. Takie kreatywne zabawki przede wszystkim otwierają dzieci na wiele nauk ścisłych, które mogą okazać się dużo prostsze, gdy przedstawi się je w formie zabawy.

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy - bądź pierwszy!

Brak komentarzy.

blog Plac FrancuskiPlac Francuski -jak przy każdej ulicy, skwerze czy rynku również i tu znajdziecie  różne szyldy- adresy zachęcające szeroko otwartymi drzwiami do wejścia do środka.

Plac Francuski to biuro tłumaczeniowe wykonujące tłumaczenia z i na język francuski.

Plac Francuski to księgarnia on-line oferująca szeroki wachlarz tematyczny od przewodników i słowników, przez beletrystykę do książek kucharskich, w której elementem łączącym wszystkie oferowane towary jest Francja i język francuski, a także oryginalne francuskie zabawki edukacyjne i kreatywne.

Plac Francuski to  wspólna nauka języka francuskiego.

Blog Plac Francuski

odgrywa rolę kawiarenki z przepyszną kawą i jest naszym wirtualnym miejscem spotkań, wymiany opinii, dzielenia się wrażeniami oraz kroniką wydarzeń na PLACU.

TŁUMACZENIA FRANCUSKIE

tlumaczenia-francuskie

SKLEP INTERNETOWY

WAKACJE WE FRANCJI

wyszukiwarka-wakacyjna

SZKOŁA JĘZYKOWA

szkola-jezykowa

test33