Blog

17lis, 18
piasek

Nie wiem jak u Was, ale u nas jesień mocno się trzyma. Zima nie daje nawet najmniejszych oznak, że nieuchronnie się jednak zbliża. Niemniej wystarczy parę pochmurnych dni i zaczynam tęsknić. Słoneczko, piasek, francuskie wakacje…

No własnie. Pierwsze skojarzenie ze słowami

Francja i piasek  to… ?

Jakieś pomysły i propozycje?

Ruszamy do Akwitanii,  położonej na wybrzeżu atlantyckim w południowo-zachodniej części Francji znanej przede wszystkim ze słynnych winnic rozciągających się na zachód i północny- zachód od Bordeaux. To również region szerokich piaszczystych plaż obmywanych białymi falami Atlantyku, ciągnących się przez 250km na całej długości akwitańskiego „Srebrnego Wybrzeża”.

To właśnie tam znajduje się najwyższa w Europie ruchoma wydma PYLA (PIŁAT). Przed Wami piasek, dużo piasku, baardzo dużo piasku. Trochę liczb. Wydma ma 2,7km długości,  500m szerokości i wysokość 110m (stale wzrasta). To bagatela „tylko” około 60’000’000 metrów sześciennych piasku.  Przemieszcza się ona rocznie o 4- 5 m. Znajdziecie ją przyzatoce Arcachon – lagunie znanej z produkcji ostryg i owoców morza, mniej więcej 60km od Bordeaux.  Jeżeli jednak dalej uważacie, że te liczby nie robią na Was wrażenia, to dodam, że wielka wydma Piłata jest jedną z 1500 wydm w tym rejonie Francji!!!

Otoczona pięknymi plażami i lasami wydma Pyla jest bardzo popularnym turystycznym kierunkiem więc nie liczcie w okresie letnim na możliwość jej kontemplacji i zdobywania w ciszy i spokoju. Jest ona także bardzo lubiana przez lotniarzy i paralotniarzy ze względu na przestrzeń i sprzyjające prądy powietrzne. Czy ktoś z Was już się na nią wspiął? Podzielicie się wrażeniami?

Piasek

tym razem w kilkunastu niesamowitych odcieniach, jest także elementem składowym zestawów Sablimage marki Sentosphere (o której pisałam już tu i tu a także tu ). Czy dziecko, dla którego szukacie idealnego prezentu ma duszę artysty i lubi plastyczne wyzwania? A może chcecie mu pomóc w  odkryciu jego dziecięcej kreatywności? Chcielibyście z nim poćwiczyć cierpliwość i precyzję?

Sablimage to samoprzylepne plansze. Dziecko kolejno odkleja naklejki i sypie w te miejsca kolorowy piasek, który się przykleja. Posypane miejsca tworzą przepiękne obrazy. Zobaczcie sami na zdjęciach. To tylko kilka przykładowych zestawów Sablimage dostępnych w księgarni Plac Francuski. A może znajdziecie w księgarni inny prezent pod Choinkę lub od Mikołaja? Sprawdźcie. A przy okazji rzućcie okiem na księgarnianą nowość -program lojalnościowy.  Zapraszam.

piasek

Brak komentarzy - bądź pierwszy!

Brak komentarzy.

blog Plac FrancuskiPlac Francuski -jak przy każdej ulicy, skwerze czy rynku również i tu znajdziecie  różne szyldy- adresy zachęcające szeroko otwartymi drzwiami do wejścia do środka.

Plac Francuski to biuro tłumaczeniowe wykonujące tłumaczenia z i na język francuski.

Plac Francuski to księgarnia on-line oferująca szeroki wachlarz tematyczny od przewodników i słowników, przez beletrystykę do książek kucharskich, w której elementem łączącym wszystkie oferowane towary jest Francja i język francuski, a także oryginalne francuskie zabawki edukacyjne i kreatywne.

Plac Francuski to  wspólna nauka języka francuskiego.

Blog Plac Francuski

odgrywa rolę kawiarenki z przepyszną kawą i jest naszym wirtualnym miejscem spotkań, wymiany opinii, dzielenia się wrażeniami oraz kroniką wydarzeń na PLACU.

TŁUMACZENIA FRANCUSKIE

tlumaczenia-francuskie

SKLEP INTERNETOWY

WAKACJE WE FRANCJI

wyszukiwarka-wakacyjna

SZKOŁA JĘZYKOWA

szkola-jezykowa

test33